Biskup Bogović - Kako ćemo spasiti život ako ga ne darujemo za druge

Središnju svetu misu u 11 sati u župnoj crkvi predslavio je mons.dr.Mile Bogović gospićko-senjski biskup u miru.

Danas se obilježava i Međunarodni Dan života, i to svake prve nedjelje u veljači. Svakog čovjeka vrednujemo kao osobu i volimo takvoga kakav jest - bez obzira na njegovo fizičko ili mentalno zdravstveno stanje i bez obzira na njegove osobine. Kada je ljubav roditelja glavna pokretačka snaga koja podržava i usmjeruje čitav odgojni napor, tada obogaćuje djecu blagošću i dobrotom, a te se vrednote onda prelijevaju na njihovu okolinu.

U svojoj homoliji biksup Bogović je kazao kako danas vidiomo da Isus od apostola traži veliko povjerenje. Isus apostolima kaže - vi ste sol zemlje. Potrebno je vjerovati da mi nešto možemo učiniti, ljudi vjeruju da mogu mnogo toga dobra drugima učiniti i pomoći. I drugi imaju i dobre uši i dobre oči ali njihove ambicije prestaju, oni ne misle da mogu. Ima ljudi koji mogu biti svijetlo na svojemu radnom mjestu, a i u kući roditelji trebaju biti svijetlo svojoj djeci. I nama Bog poručuje da smo sposobni, kako ćemo život spasiti ako ga ne darujemo za druge. Sveti Benedikt je koristio geslo "Moli i radi" , taj čovjek je vjerovao da se molitvom i radom može puno toga učiniti. U petak ćemo proslaviti blagdan Blaženog Alojzija Stepinca koji je uz pomoć Božju vjerovao da možemo postati sol zemlje i svijetlo svijeta. Svatko od nas može nešto za svoju sredinu učiniti - naglasio je biskup Bogović.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor predvođem s.Ljubomirom Lešić a za orguljama bila je prof.Branka Bernardi.