Euharistijsko klanjanje i molitva za nerođene

Dana, 16. veljače o.g. u župnoj crkvi nakon večernje Sv. Mise bila je molitva i pobožnost Euharistijskog klanjanja.

Redovito do sada Euharistijsko klanjanje imali smo srijedom nakon mise. Prešli smo sada na četvrtak jer taj dan nas više podsjeća na Ustanovu Euharistije i sve ono što s time slavimo. No, s ovom pobožnošću smo se  također uključili u svjetsku molitvenu kampanju - bolje  reći kršćansko svjedočenje i zalaganje za nerođenu djecu od kojih mnogi nikad ne dođu na ovaj svijet jer ih ubijaju oni koji bi ih najviše trebali ljubiti ili bar pomagati da žive na ovom svijetu a onda i u vječnosti. Ova kampanja traje 40 dana, točnije do 20. ožujka.

Na ovu pobožnost četvrtkomn posebno pozivamo i mlade vjernike naše i okolnih župa, posebno i one koji četvrtkom dolaze na susret i pripremu za susret hrvatske katoličke mladeži 29. i 30. travnja o. g. u Vukovaru.

Prošlog četvrtka i jučer bilo je oko 30-tak mladih na ovoj pripremi. U drugo vrijeme i nakon ove kampanje Euharistijsko klanjanje namjenit ćemo i za druge potrebe.

/ tš /