Sjednica zbora savjetnika i dekana s biskupom Križićem

Pod predsjedanjem gospićko-senjskog biskupa mons. Zdenka Križića, održana je u ponedjeljak 20.veljače sjednica Zbora savjetnika i dekana Gospićko-senjske biskupije. Članovi Zbora savjetnika s biskupom Ordinarijem promišljali su o aktualnim temama biskupije kao i konkretnim planovima koje treba ostvariti.

U drugom dijelu sastanka nazočili su dekani iz šest dekanata Biskupije, koji su oca biskupa izvijestili o protekloj pastoralnoj godini, ostvarenim planovima i stanju na župama i među klerom. Zaključeno je da će ove godine korizmena hodočašća Biskupije biti u gospićku katedralu. Također je bilo riječi o biskupijskom hodočašću u Ludbreg i Fatimu, jer je ove godine 100. obljetnica Gospinih ukazanja.

M.G.