Biskup Bogović: Tko nije žedan nezna cijeniti dar vode, tko nije bio gladan ne zna vrijednost kruha !

Danas, 19.ožujka, na treću korizmenu nedjelju središnje euharistijsko lsvalje u župnoj crkvi u 11 sati predvodio je i propovijedao mons.dr.MIle Bogović - biskup Gospićko-senjski u miru.

U svojoj homiliji biskup je kazao kako se obično govori da su glad, žeđ i bolest nešto loše, ali zapravo to su pokazatelji da nešto nedstaje tijelu, da je nešto u kvaru. Da nema tih upozorenja čovjek bi brzo stradao. Kad ne bi bilo osjećaja gladi čovjek bi jedostavno umro. Isto vrijedi i za žeđ. Bol također pokazuje što treba urediti pa da se ukloni životna opasnost. Imamo svi aute. Kad ne bi bilo onih znakova da nema benzina, da je neki kvar u motoru, brzo bi se auto uništio. Postoje li neki signali koji nam pokazuju da je ugrožen naš put u vječni život? O tome upravo govori današnje evanđelje. Bez hrane bi čovjek mogao živjeti dulje nego bez vode. Veliko blago za Židova bilo je imati bunar. Nismo ni svjesni koje vrijednosti imamo oko sebe da ne ostanemo bez njih. Tko nije žedan bio ne zna cijeniti dar vode, tko nije gladan bio ne zna vrijednost kruha. Naš narod je to složio u poslovicu: tko nije pelin guto taj nezna što je sladost, tko nije tužan bio taj nezna što je radost.

Korizma je vrijeme kada se trebamo ispitati jesu li u redu osjećaji za vječni život. Potreban je razvijeni osjećaj za žeđ i glad, inače bi život brzo skončao; potrebni su nam razvijeni osjećaji za putovanje u vječnost, ta vječna navigacija - poručio je biskup Mile.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor predvođen s.Ljubomirom Lešić a za orguljama bila je prof.Branka Bernardi.

Na kraju mise župnik mons.Tomislav Šporčić poročitao je župne obavijesti i najave za idući tjedan.

Danas je nedjelja solidarnosti s Crkvom i narodom BiH, stoga se današnja milostinja daje kao znak naše solidarnosti s našim sunarodnjacima.

( ib)