Hodočasnici iz Pule i Rijeke

Dana, 13.svibnja o.g. u našu Župu i župnu crkvu pohodili su mladi hodočasnici iz Pule predvođeni časnim sestrama milosrdnicama koje imaju svoju samostansku kuću u Rabarovoj ulici u Puli, a djeluju u Pulskoj bolnici. Samo malo kasnije od hodočasnika iz Pule došli su hodočasnici iz RIjeke također predvođeni  časnim sestrama milosrdnicama (Sv. Vinka). Jedni i drugi su navratili u Otočac spominjuće se svojih sestara koje su radilile u Otočkoj bolnici u teškim ratnim vremenima II.Svjetskog rata (1939-43). Među njima bila je č.sestra Žarka Ivezić koja je bila zajedno s drugima odvedena u Gospić gdje je bila osuđena i pogubljena jer je tobože pomagala neprijateljskoj vojsci a ne partizanima. Danas su sestre milosrdnice pohodile njezin grob u Gospiću, a nakon toga pošle su u svetište Hrvatskih mučenika na Udbinu.

U Župnoj crkvi župnik i generalni vikar mons. Tomislav Šporčić je govorio prvoj i drugoj grupi o župnoj crkvi i o Otočcu, poveo ih je kroz Gačanski park i zadržao se s njima u razgovoru.

Veći dio njih uzelo je za uspomenu naše  V r i l o - Godišnjak župa Otočkog dekanata.