Jure Klišanić proslavio 70-ti rođendan u Dabru

U petak, 12. svibnja o. g. u rodnoj kući u Dabru slavio je  svoj 70-ti rođendan župljanin Jure Klišanić u društvu svoje djece i njihovih obitelji te u društvu ženine rodbine Marije te  s njezinim bratom fra o. Brankom Mijićem koji je pripadnik redovničke zajednice franjevaca Makarske provinicije te župni vikar u Kninu. Oni su htjeli da s njima svakako bude i župnik - generalni vikar mons. Tomislav Šporčić. Uz obilati stol i razgovor zajednički smo se družili više sati u lijepom dabarskom zelenilu i tišini. Gospodin Jure  radio sa svojom ženom godinama je radio u Njemačkoj. Imaju troje djece: Dvije kćeri i sina koji imaju svoje obitelji.

Svi žive u Njemačkoj. Vrijedni su i složni. U Dabar dolaze povremeno. No, previše su dugo izvan njega i većinu svoga života uložili su izvan Hrvatske domovine. Onda ostaju i tolike navezanosti da mladi ne mogu računati povratak u Domovinu.