"U boj, u boj" ispred župne crkve

Večeras, ( 3.6.2017.)  u 21,30 ispred župne crkve Presvetog Trojstva u Otočcu ori se hrvatska domoljubna pjesma "U boj, u boj". Znamo da ju je napisao 1866.Franjo Marković, skladao Ivan Zajc 1866., a kasnije je pjesma uklopljena u njegovu operu Nikola Šubić Zrinjski. Zastajemo kad ono dvije manje grupe, odmah uočavamo da je jedna domaća a da su drugi iz Koreje.

Po završetku pjesme zamolili smo manju grupu da ih pitamo od kuda su kada tako lijepo pijevaju. Ljubazna gospođa kaže mi smo iz župe Marije Pomoćnice iz Zagreba sa Knežije. Naš bivši član zbora Nikola Blažanin iz Brinja dok je studirao građevinu u Zagrebu večeras se tu oženio ( sklopio sakrament crkvenog braka) u crkvi u 18,30 a mi smo pjevali na vjenčanju, malo smo ostali i sada idemo za Zagreb. Doznajemo da u župi Marije Pomoćnice postoji crkveni zbor i vokalni ansambl a vodi ga naša sugovornica Ksenija Sanjković.

Zaista lijep i rijedak događaj ispred naše župne crkve.

/ ib /