Zahvalno Bogoslužje Riječi za kraj školske godine

Danas, 14. lipnja kojim završava školska godina 2016/17. u 8,15 sati u Župnoj crkvi bilo je zahvalno Bogoslužje Riječi za učenike i djelatnike Osnove škole "Zrinjskih Frankopana" u Otočcu.

Na Bogoslužju su prisustvovali svi  od I.- VIII. razreda sa svojim razrednicima i drugim nastavnicima predvođeni ravnateljicom  Anom Marijom Cvitković.

Bogoslužje je predvodio mons. Tomislav Šporčić, župnik i dekan otočki - generalni vikar. On je nakon pročitanih svetopisamskih tekstova kratko održao homiliju. Naglasio je rad i odmor kao očitovanje Božje slike i prilike na koju je čovjek stvoren. Što čovjek to više ostvaruje tim više očituje Božju sliku. Za odmor potreban je rad, a odmor je potreban za rad. Župnik je zaželio dobar odmor da bi se više očitovao i onaj kojeg smo prošle godine izvršili.

Na misi je pjevao Mali zbor - Anđeli pod vodstvom Gabrijele Degoricija i č.s. Ljubomire Lešić.

Nakon Bogoslužja nastavnici s ravnateljicom Cvitković pošli su kratko na počašćenje u Župni ured.

( Tš)