Na XII. nedjelju kroz godinu dva krštenja

Prošle, 12. nedjelje kroz godinu u župnoj crkvi unatoč sparnog i vrućeg vremena na sv. misama sudjelovao je veliki broj vjernika.

Dobro je bila posjećana Sv.Misa u 8,30 sati ali i ona u 10 sati. Pod misom u 10 sati bila su i dva krštenja. Krstio se sin Jana i Petre r. Buruć Roko.

To je nakon dugo vremena što je u našoj crkvi kršteno dijete s ovim imenom. Redovito danas roditelji žele davati neko nazaovimo moderno ime koje nije u tradiciji Crkve niti naroda. Ovo je zaista lijepi primjer da poštujemo svoje. I drugo krštenje koje je bilo prošle nedjelje je Sofia Oršanić. Također lijepo kršćansko i narodno ime. To je kćerka Karla Oršanić i Maje r. Završić. Mise je predvodio i krstio ovu djecu župnik mons.Tomislav Šporčić. On je propovijedao o temi straha, a o kojem govori i sam Isus u Evanđelju. On poziva svoje da se ne boje. Znamo kako se često i u Sv. Pismu s jedne strane doživljava strah i kako se on pobjeđuje.

Pobjeđuje se onda kad smo u zajedništvu s Gospodinom. On je i taj koji govori: Ne bojte se - ja sam pobijedio svijet, Ja sam s Vama i t d. U 8, 30 pjevanje su predvodili Dječji zbor "Anđeli"  a u 10 sati Veliki zbor "Sv. Cecilija"