Trinaesta nedjelja kroz godinu

Danas, 2.srpnja, 13.nedjelja je kroz godinu. Središnju svetu misu u župnoj crkvi predvodio je župnik mons.Tomislav Šporčić.

U svojoj homilili župnik je kazao da bez spremnosti na odricanje nemoguće je biti kršćanin. Samo veliki čovjek može biti spreman odreći se nečeg, pa i vrlo važnog i vrijednog, radi višeg cilja, radi Boga. Slabić to ne može, kukavica također, "Račundžija" pogotovo. Oni gledaju sebe. Ako ne želis ljubiti Boga više od svih i od svega, onda ne možeš primiti njegovu ljubav, a ako njegove ljubavi nema u tebi, ne možeš ljubiti bližnjega na ispravan način. Slično je i u ljubavi prema samome sebi, i na tu smo ljubav pozvani. Ljubiti Boga na prvom mjestu, znači naučiti kako prava ljubav treba izgledati - kazao je mons.Šporčić.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor predvođen s.Ljubomirom, a za orguljama bila je prof. Branka Bernardi.

(ib)

---------------

Danas na 2.srpnja 1967.godine svećenički red je primio nas sadašnji župnik mons.mr.Tomislav Šporčić. Zlatni je to jubilej - 50.godišnjica misništva.

Čestitamo župniku !