Imenovanja, razrješenja i premještaji svećenika u Gospićko-senjskoj biskupiji

Dekretima gospićko-senjskog biskupa Zdenka Križića izvršena su sljedeća imenovanja, razrješenja i premještaji svećenika u Gospićko-senjskoj biskupiji.

Mons. Mile Čančar razriješen je službe župnika katedralne župe Navještenja BDM u Gospiću i službe dekana Gospićkog dekanata i imenovan je župnikom župe Sv. Jurja mučenika u Korenici i excurrendo župe Rođenja BDM u Buniću.

Preč. Stjepan Zeba razriješen je službe župnika župe Sv. Jurja mučenika u Korenici i excurrendo župe Rođenja BDM u Buniću i imenovan je župnikom župe Sv. Antuna Padovanskog u Krasnu i upraviteljem excurrendo župe Gospe Karmelske u Kuterevu, te čuvarom Svetišta Gospe Krasnarske u Krasnu.

Preč. Robert Zubović razriješen je službe župnika župe Sv. Križa u Ogulinu i službe dekana Ogulinskog dekanata, te se odlukom krčkog biskupa mons. dr. Ivice Petanjka vraća u Krčku biskupiju.

Vlč. Josip Štefančić razriješen je službe župnika župe Uzvišenja Sv. Križa u Perušiću i excurrendo župe Sv. Nikole biskupa u Kaluđerovcu i imenovan je župnikom župe Sv. Križa u Ogulinu.

Vlč. Mario Vazgeč razriješen je službe župnika župe Sv. Antuna Padovanskog u Krasnu i upravitelja excurrendo župe Gospe Karmelske u Kuterevu, te čuvara Svetišta Gospe Krasnarske u Krasnu i imenovan je župnikom katedralne župe Navještenja BDM u Gospiću.

Mons. Marijan Ožura razriješen je dužnosti župnika župe Uznesenja BDM u Cetingradu i umirovljuje se.

Vlč. Stanko Smiljanić razriješen je službe upravitelja župe Sv. Ilije u Sincu i excurrendo župa Sv. Mihovila u Ramljanima i Sv. Krunice u Čanku i imenovan je župnikom župe Uznesenja BDM u Cetingradu.

Vlč. Andrija Kekić razriješen je službe upravitelja župe Sv. Jelene Križarice u Rakovici i imenovan je župnikom župe Sv. Ilije u Sincu i excurrendo župa Sv. Mihovila u Ramljanima i Sv. Krunice u Čanku.

Don Goran Antunović, SDB, imenovan je upraviteljem župe Sv. Jelene Križarice u Rakovici.

Vlč. Mile Šajfar razriješen je službe župnika župe Sv. Antuna Padovanskog u Drežnik Gradu i excurrendo župe Uzvišenja Sv. Križa u Vagancu i imenovan je župnikom župe Uzvišenja Sv. Križa u Perušiću i excurrendo župe Sv. Nikole biskupa u Kaluđerovcu.

Vlč. Ivan Hodak razriješen je službe župnika u župama Sv. Antun Padovanski u G. Kosinju i Sv. Ivan Krstitelj u D. Kosinju (83/2017) i imenovan je župnikom župe Sv. Antuna Padovanskog u Drežnik Gradu i excurrendo župe Uzvišenja Sv. Križa u Vagancu.

Vlč. Pero Jurčević, mladomisnik, imenovan je župnikom u župama Sv. Antun Padovanski u Gornjem Kosinju i Sv. Ivan Krstitelj u Donjem Kosinju.

IKA / I.B.