Dva krštenja u župi

U nedjelju, 9. srpnja 2017. u župnoj crkvi bile su redovne Sv.Mise u 8,30, 9 i 18,30 sati. Sve je predvodio župnik mons. Tomislav Šporčić.

U homilijama je ovaj puta govorio o otajstvu - tajni sakramenta Svećeničkog reda. Na to je bio potanut mladomisničkim slavljima koji se ovih ljetnih mjeseci slave širomn Lijepe naše, ali ne samo mladomisnička slavlja nego i razne godišnjice - jubileji svećeničkih ređenja i mladih misa. Među ostalim i on sam iduće subote i nedjelje u Otočcu i Kuterevu proslavalja Zlatomisnički jubilej - 50. godišnjicu od svećeničkog ređenja i mlade mise. Mladu misu imao je na Gospu Karmlesku (Karmenicu) 16. srpnja 1967. U subotu, 15. ov. proslavit će ovaj Jubilej u Otočcu s misom u 10 sati na kojoj će sudjelovati naši biskupi (mons. Križić i mons. Bogović) uz veći broj svećenika Gospićko-senjske biskupije i Riječke nadbiskupije. Na misama je govorio na temelju onog što o svećeništvu danas govori papa Franjo i što Crkva redovito uči i vjeruje o sakramentu Svećeničkog ređenja.

Na misi u 10 sati bila je i svečanost krštenja dvoje djece. Kristio je Lanu, prvo dijete Steve Vlaisavljević i Ivane r. Orešković te Marcelu, drugo dijete Alena Dasović i Kristine r. Gomerčić. Na misi je sudjelovao veći broj roditelja i rodbine. Čestitamo ovim obiteljima i izražavam radost svih prisutnih u ovom slavlju. Pjevanje je poredvodio Pjevački zbor Sv. Cecilija pod vodstvom prof. Branke bernardi i č.s. Ljubomire Lešić.