Dva krštenja u župi na XVI nedjelju kroz godinu

Danas, 23.srpnja su u župnoj crkvi u Otočcu bile dvije sv. Mise. Jedna u 8,30 i druga u 10 sati. Predvodio ih je župnik mons. Tomislav Šporčić.

Propovijedao je na temu današnjeg evanđelja koje iznosi tri prispodobe gdje se kaže da je Kraljevstvo Božje kao sijač koji sije sjeme, a izraste pšenica i kukolj,kraljevstvo je Božje kao zrno goručice i kraljevstvo je Božje kao kvasac koji žena stavlja u tijesto. Sve je simbolika koja nam govori da je Isusov život sjeme koje primamo ali neprijatelj sije i loše sjeme. Isusovo sjeme  je za naše oko maleno i neznato ali ono je dinamično i jako, Božji život je taj koji poput kvasca daje novu kvalitetu našem životu.

Moramo ga primati i dati mu mogućnost rasta i jačanja. Ono je nenadmašivo i vječno.

Na misi u 10 sati bila su dva krštenja. Kršteni  su Ryan-a Cramer, sina Vincenta Cramer i Mirele r. Cipek, koji žive u Nizozemskoj i Teu Sinanović, kćerku Ardiana Sinanović i Katarine r. Antunović.

Čestitamo roditeljima i rodbini!