XVIII. Nedjelja i Gospodinovo preobraženje

Prošle nedjelje, 6. kolovoza kad se je slavio blagdan Kristova preobraženja Sv. Mise u župnoj crkvi predvodio je župnik mons. Tomislav Šporčić.

Na Sv. Misama u 8,30 i 10 sati u homiliji je tumačio koristeći poznatu izreku da se Stari zavjet u Novom aakriva i da se Novi u starom otkirva. Tako je prikazao  Mojsije, vođu i zakonodavca Starog Zavjeta te Iliju kao predstavnika starozavjetnih proroka ulogu Isusa Krista u Novom Savezu i Novom Božjem narodu. U tome se znato poslužio prikazom i tujmačenjem koji se nalazi u najnovijem broju "Živoga vrela". No, oni su prema Isusu samo najava Mesije. Isus je tako i apostolima na gori preobraženja ukazao tko je On tj. da je on pravi Misija koji se u likovima Staroga zavjeta tako jasno očituje i najavljuje. A oni ga i u ovom događaju potvrđuju.

Vrijeme s relativno vrlo visokom temperarutom uvjetovao je manji broj vjerinka na misi nego li to obično biva.

U 8,30 pjevanje s manjim brojem djece predvodio je Dario Košćak, a u 10 sati sudjelovala je većina članova Župnog zbora Sv. Cecilija te su pod vodstvom orguljašice Gabrijele Degoricija pratili Sv. Bogoslužje

(Tš)