Proslava Velike Gospe na Poljicima

U crkvi Bezgrešnog začeća Blažene Djevice Marije na Poljicima, na blagdana Velike Gospe svečanu svetu misu u 18,00 sati predvodio je i propovijedao mons.mr.Tomislav Šporčić generalni vikar biskupije, dekan i župnik otočki u suslavlju s don Jurom Ladišićem pastoralnim suradnikom za slijepe i slabovidne.

Mons.Šporčić govorio je o Mariji kao majki. Slaveći ovaj veliki blagdan ne možemo mimoići pitanje zašto je Marija doživjela slavu uskrisenja i uznesenja? Majku Mariju nazivamo Vrata nebeska jer je po njoj u našu stvarnost ušao Onaj koji je Put, Istina i Život. U vjeri Crkve po krštenju, pošli smo tim putem istine i života. Postali smo dionici Kristova križa i uskrsnuća. Od sada i naš je život skriven s Kristom u Bog. Proslava blagdana Velike Gospe oduvijek je značila spontani izričaj  vjerničke javnosti da priznaje, uvažava i cijeni veličinu i zasluge Blažene Djevice Marije u sveukupnom Božjem djelu spasenja preko Isusa Krista. Znanje da bez Marije, bez njezina povjerenja u Boga i njezine ljudske raspoloživosti, u svijetu ništa ne bi bilo isto, potiče nas kršćanske katoličke vjernike da joj kao zahvalna djeca uvijek iznova kažemo: hvala! Hvala ti Majko, za svu brigu prema nama ljudima, koju si iskazivala za vrijeme svoga ovozemaljskog života, ali i nakon čudesnog Tvog uznesenja dušom i tijelom u nebo. Marijo, ti si naša radost i uzrok našeg ponosa. Radujemo se zbog tebe koja si puna milosti, jer si postala uzorom, majkom i učiteljicom svima u svijetu, do konca svjetske povijesti, koji žele stupati putem pravednosti, putem istinitim, putem mira i pravoga čovjekoljublja. Radujemo se s tobom koja si unatoč strahu i neznanju imala hrabrosti reći Bogu neka ti bude po njegovoj volji. Daruj i nama milost, da zagledani u tvoj presveti lik i sami možemo biti oni, koji su sposobni i u zaglušnoj buci svijeta, čuti Božji glas, odazvati se Božjim pozivima i spremno reći: Evo me, spreman sam Gospodine, neka mi bude po Tvojoj riječi i volji.

Euharistijsko slavlje animirala je č.s.Ljubomira Lešić na orguljama i predvodila pjevanje.

( ib)