Primopredaja u župi Sv. Ilije u Sincu

U srijedu, 30. kolovoza, u Župnom uredu u Sincu izvršena je primopredaja župa: Sinac, Ramljane i Čanak.

Župe je predao dosadašnji župnik ovih župa vlč. Stanko Smiljanić  vlč. Andriji Kekiću, novoimenovanom župniku.
On je  do sada bio župnikom u Rakovici. Iduće nedjelje vlč. Kekić će prvi put imati Sv. Mise u preuzetim župama,a tako će i vlč. Stanko prvi put imati sv. Mise u župi Cetingrad koju je primio od dosadašnjeg župnika mons. Marijana Ožure, koji je umirovljen.

Primopredaji u Sincu nazočio je preč. Nikola Turkalj, ekonom biskupije i mons. Tomislav Šporčić, župnik i dekan otočki.

Želimo jednom i drugom župniku dobro snalaženje u njihovim novim župama i vjerujemo da će jedan i drugi lijepo biti primljeni od svojih novih vjernika. Neka Gospodin blagoslovi njihove nove početke!

/Tš/