Kršten Borna Laškarin na XXII.nedjelju kroz godinu

Danas, 3.rujna, na XXII.nedjelju kroz godinu središnju svetu misu u 11 sati predvodio je mons.mr.Tomislav Šporčić župnik i dekan otočki. Na misi u zajednicu krštenih primljen je dječak Borna Laškarin, sin Josipa i Sanje rođ.Veličan.

U svojoj homiliji župnik je kazao kako vjerniku nije zabranjeno razmišljati svojom glavom kako to mnogi danas tvrde. Smatraju nas zatucanima, ljudima bez vlastitog mišljenja, kojima Crkva nameće svoje mišljenje, a mi bezpogovorno prihvaćamo. Isus je zahtijevao od apostola da razmišljaju svojom glavom i srcem, to traži i od nas jer vjera u njega ne formira se samo umom, nego i srcem. Današnje evanđelje i nas pita: Koliko smo mi daleko spremni ići za Isusom? Samo dok je lijepo? Što je s trenucima kad dođe bolest, starost, nemoć, smrt? Hoćemo li pasti na ispitu ili ćemo i tada reći: "Ti si moj Put, Istina i Život" .

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor predvođen s.Ljubomirom Lešić za orguljama.

( ib)