Bogoslužja povodom početka nove nastavne godine

Dana, 4. rujna o.g. u župnoj crkvi priređena su u dva navrata Bogoslužja Riječi povodom početka nove školske godine.

U 9 sati bilo je Bogoslužje za učenike i djetatnike Osnove škole Zrinjskih Frankopana u Otočcu. U 10,30 sati bilo je Bogoslužje za polaznike i djelatnike Srednje škole.  Bogoslužja je predvodio i propovijedao mons. Tomislav Šporčić, župnik i dekan otočki.

U homiliji je istaknuo Božji poziv kojeg Bog upućuje svakom čovjeku - kršćaninu. U vršenju  tog poziva usavršavamo svoje darove i sposobnosti. Osluškivanje Božjeg poziva se događa kroz molitvu i rad.U molitvi i radu mislimo na druge. Svojim radom uvijek pomažemo drugima te se ostvaruje ljubav prema Bogu i bližnjemu. U tom prepoznajemo i smisao  svog djelovanja te se radosno žrtvujemo jer jer znamo da time pomaažemo drugima te njima postajemo sve bliži. U školi učimo razne istine. No, najveća i najvažnija je istina o Bogu je ta da on nas ljubi i da smo mi pozvani ljubiti druge.

/Tš/