Za otočkog dekana izabran mons.mr. Tomislav Šporčić

Prema odredbi gospićko-senjskoga biskupa mons. Zdenka Križića, u ponedjeljak 11. rujna su u cijeloj biskupiji u svim dekanatskim središtima (Gospić, Ogulin, Otočac, Senj, Slunj i Udbina) održani sastanci radi izbora novih dekana i dekanatskih predstavnika za biskupijsko Prezbitersko vijeće.

Tako se u župnom domu u Otočcu okupilo svih devet svećenika Otočkoga dekanata. Radnom dijelu predhodila je molitva srednjega časa, nakon čega je domaćin, otočki župnik i aktualni dekan mons. Tomislav Šporčić, pozdravio kolege svećenike, posebno dvojicu novopridošlih – župnika Krasna i Kutereva, čuvara svetišta Gospe Krasnarske vlč. Stipu Zebu, kao i župnika Sinca, Vrhovina, Ramljana i Čanka vlč. Andriju Kekića.

Pošto je pročitan Statut o dekanima, svećenici su tajnim glasovanjem ponovno izabrali mons. Šporčića za otočkoga dekana. Zatim je predstavljen Statut Prezbiterskog vijeća i Zbora savjetnika Gospićko-senjske biskupije te je za predstavnika Otočkoga dekanata u članstvu Prezbiterskoga vijeća izabran kompoljski župnik don Anđelko Kaćunko.

Slijedio je razgovor o Katehetsko-vjeronaučnoj nedjelji u novoj Pastoralnoj godini, koja obično "pada" na posljednju nedjelju rujna, i za koju biskup redovito upućuje svoju poruku u okviru teme nove pastoralne godine. Potom je dekan Šporčić izvijestio o novom terminu Tečaja o braku (početak je u petak 22. rujna), a zatim se razgovaralo o nastavku Tečaja vjere (svećenici su pozvani da u župama pojačano potaknu vjernike koji bi mogli pohađati tečaj, koji je ujedno formacija zauzetih župnih suradnika). Na koncu je dekan Šporčić podsjetio svećenike da navrijeme dostave priloge za dekanatski godišnjak Vrilo i pozvao ih na sudjelovanje na Teološko-pastoralnom seminaru u Rijeci, 18. rujna, te je dogovoreno da domaćin sljedećega dekanatskog susreta u listopadu bude župa Lešće, pa je župnik Ivica Miškulin pozvao kolege svećenike na slavlje patrona župe, Kraljice sv. Krunice, koju puk zove "Lozarija", a tradicionalno se slavi u prvu nedjelju listopada.

( ak )