Svečano proslavljena katehetsko-vjeronaučna nedjelja

Sv. Mise jučerašnje nedjelje koja se proslavljala kao katehetsko-vjeronaučna u čitavoj našoj biskupiji u našoj župnoj crkvi je jedna od svečanijih. Rijetko kada je nazočno toliko roditelja kao ove nedjelje. Oni dolaze radi početka župnih  katehetskih susreta za njihovu djecu.

Dan prije, u subotu, 23. bilo je Pokorničko bogoslužje i ispovijedanje za vjeroučenike od četvrtog do osmog razreda. Ispovijedala su četiri svećenika. I to je dalo osobito značenje ovoj nedjelji. I drugih godina ova nedjelja je bila svečana i posjećena.No, ove godine imamo dojam da je to bilo posebno. Podjeljivanje formulara da bi se i pismeno prijaviti dijete za župne susrete bilo je samo usputno kako bi se ova aakršćanska i roditeljska obaveza što bolje prihvatila. Jedan dio roditelja nije uspio doći prije podne pa su došli na večernjoj misi. No, oni koji nisu uspijeli ni navečer mogu doći iduće nedjelje.

/Tš/