Zaključni susret i predavanje za polaznike II. turnusa ovogodišnjeg Tečaja o braku

Danas, 30. rujna o.g. župnik Tomislav Šporčić održao je zaključni susret i predavanje za polaznike II. turnusa ovogodišnjeg Tečaja o braku za prijavljene zaručnike. Za Tečaj je bilo prijavljeno osam pari zaručnika. No, neki su zbog radnih obaveza morali odgoditi Tečaj za kasnije. Tako je sudjelovalo samo pet pari.

Na prošlom turnusu Tečaja ožujku ove godine bilo je 25 pari. Ti su se uglavnom povjenčali u tijeku ovog ljeta. Neki se uključiti i druge dekanatske središta gdje se Tečajevi održavaju. Na večerašnjem susretu sudionici su bili veoma aktivni jer su trebali pismeno odgovoriti na neka pitanja iz crkvenog nauka općenito a druga o samom pitanju sakramenta ženidbe, braka i obitelji. Bilo je vrlo živo i dinamično. Vrijeme je prošlo vrlo bzo iako se nije do kraja moglo dogovoriti na pitanja koja su postavljali i sami zaručnici.

U našem Dekanatu sa sjedištem u Otočcu sljedeći turnus Tečaja će se održati koncem mjeseca veljače i početkom ožujka 2018. Želimo našim zaručnicima da njihov brak i obitelj bude sretna i blagoslovljena!

Pozivamo druge mlade koji planiraju svoju ženidbu da se na vrijeme javljaju za Tečaj i ovu pripremu i da tome pristupe odgovorno. Time će najbolje pokazati da odgovorno pristupaju i samoj ženidbi.