Župni oglasi i najave

Sutra je sv. Dionizije, u utorak je sv. Angela, u srijedu je Sv. papa Ivan XIII. To je i godišnjica otvorenja  II. vatikanskog Sabora /Koncila/. Stoga se taj dan i proslavlja ovaj blagdan.  U četvrtak je Sv. Maksimilijan, u petak je Sv. Teofil, u subotu je Sv. Kalist I. papa i mučenik. U Nedjelju je Sv. Terezija Velika ili Avilska.

Pozivamo sve roditelje i svih razreda da oni koji nisu predali prijavnice za župnu katehezu /susrete/ te posebno oni koji se prijavljuju kao prvopričesnički ili krizmanički kandidati da svoje prijavnice predaju iduće nedjelje. Uz prijavnice neka se donese potvrda o krštenju one djece koja su krštena izvan Otočca, a tako i za kumove koji su kršteni ili žive izvan Otočca.

Kum mora imat navršenih 16 godina. Treba biti krizman. Ako je u braku treba biti crkveno vjenčan. Kumove se prvenstveno bira među onima koji su prakticiraju svoju vjeru.

Vrijeme je mjeseca listopada u kojem smo na posebni način pozvani moliti Krunicu Bl. Dj. Marije. Činimo to zajedno i osobno ali još bolje je doći u župnu crkvu gdje se svaku večer prije večernje mise u 18 zajednički moli molitva krunice.

Četvrtkom nakon Sv. Mise imamo Euharistijsko klanjanje. U ovom vremenu posebno to namjenjujemo za život nerođenih.

U ovo jesensko vrijeme prikupljaju se darovi u hrani za naša za naša sjemeništa. Stoga molimo da se ovaj tjedan ili najkasnije do 25. ov. mj. dovezu, oni koji to mogu u župno dvorište. Mogu na ostavljenom daru ostaviti zabilježeno i svoje ime. Unaprijed zahvaljujemo.

T i s ak:

Novi broj „Glasa Koncila“ donosi:

Dva desetljeća „samostalnosti“ Varaždinske biskupije;

Javni ugriz patrijarha Irineja umjesto produbljenja odnosa s Katoličkom Crkvom;

Dominikanac dr. Hrvoje Lasić piše: Sve što postoji upućuje na razumno biće koje oduvijek jest!

Mediji ne dopuštaju da se pročisti sadašnja hrvatska sadašnjost;

Politikom se može baviti kao i kulturom;

Koliko društvo mari za obitelj umrloga hrvatskoga branitelja; i drugo.

----------

Dobili smo 12-listne kalendare za 2018. Hrvatski mučenici. Ove godine na njemu je prikazan Hrvatski križni put od prve do zadnje postaje hrvatski  vjernik stoji pred patnjom koju je podnio naš narod. Na tom putu bilo je krvavog znoja poput onoga Kristovoga, rana poput onih nastalih na Kristu bičevanom te čavlima i kopljem probodenom.

Preporučamo ove kalendare koji su popraćeni spomen fotografijama koje nam ujedno daju informacije i suočavaju s istinitim događajima. Stoje 10 kn. Kasnije ćemo naručiti one jednolistne.