Mnogo je zvanih, malo izabranih - 28.nedjelja kroz godinu

Dana, 15.listopada središnje euharistijsko slavlje u župnoj crkvi u 11 sati na 28.nedjelju kroz godinu predvodio je mons.Tomislav Šporčić dekan i župnik otočki.

U svojoj homiliji protumačio je današnje Evanđelje po Mateju "Koga god nađete, pozovite na svadbu". Tako župnik kaže poziv na ili svečanost uvijek je čast za uzvanike. Biti pozvan od nekog uglednika ili obnašatelja vlasti izraz je poštovanja prema uzvaniku. Poziv na slavlje izraz je posebnog štovanja kojeg pozivatelj iskazuje onima koji su pozvani. Kako prije tako i danas svadbe ili svečanosti prilike su u kojima je važno biti viđen i pokazati se. Što je pozivatelj časniji i ugledniji to se i njegov poziv teže odbija. Ustvari, priželjkujemo i jedva čekamo da i mi budemo pozvani. Tako Bog poziva. On ne prisiljava. Poziv na gozbu izraz je njegove milosti. On nije dužan pozivati. On se želi družiti i uveseliti ljude, no ljudi nemaju vremena. Uzvanici imaju drugog posla. Ne daju se smesti i ne mare za njegov poziv. Nedolazak na gozbu Gospodnju biva kažnjen smrću. Poziv koji je upućen i nama ne omogućuje sve što nam je potrebno za spasenje. Božji poziv predstavlja samo mogućnost, ali nipošto nije sigurnost spasenja. Potrebno je osim primanja poziva i nešto učiniti.. Nemojmo se strašiti, nego s radošću iščekujomo Božji poziv i brže-bolje se odazovimo.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor predvođen s.Ljubomirom a za orguljama bila je prof.Branka Bernardi.

(ib)