Hodočašće u Oštarije

U petak, na blagdan Bezgrešnog zaćeča BDM, 8. prosinca o.g. osim Sv. Misa u 6,15 u župnoj crkvi i 11 u Bl. Dj. Marije u Poljicima ima se mogućnost poći u Svetište Majke Božje od čudesa u Oštarijama gdje je Sv. Misa u 17 sati kojom će župnik i dekan otočki mons. Tomislav Šporčić s Oštarcima proslaviti svoj Zlatni jubilej - 50. godišnjicu misništva. Oni koji  bi željeli ići neka se jave Župniku nakon Sv. Misa sutra i prekosutra, a polazilo bi se iz Otočca ispred crkve u 15,30 sati. Za prijevoz će se dati samo dobrovoljni prilog.

Oštarije su  prva župa u kojoj je mons.Tomislav Šporčić službovao tri godine (1976. do 1979.) nakon što je prije toga osam godina radio kao prefekt sjemeništa u Pazinu i doravnatelj Bogoslovnog sjemeništa u Rijeci. Svetište Majke Božje od čudesa u Oštarijama je jedno od najstarijih na kopnenom dijelu Hrvatske.

I u svoje vrijeme bila je najveća crkvena građevina. I danas okolni zidovi ukazuju na nekdašnju veličanstvenost te građevine.

(Tš).