Treća nedjelja došašća i nedjelja Caritasa

Danas, 17.prosinca treća je nedjelja došašća i nedjelja Caritasa kada sva prikupljena milostinja u Crkvi ide za potrebe Caritasa. Središnju svetu misu u 11 sati predslavio je mons.mr.Tomislav Šporčić dekan i župnik otočki.

Župnik u svojoj propovijedi protumačio je današnje Evanđelje po Ivanu "Među vama stoji koga vi ne poznajete". Ivanovo evanđelje predstavlja Ivana Krstitelja kao Isusova svjedoka. Njegov identitet potpuno uranja u svjedočanstvo o Isusu. On sam nije svijetlo. On svijedoči za svijetlo. Njegova je uloga pomoći drugima da prepoznaju Isusa kao svijetlo koje dolazi na svijet. Što Ivan kaže o samome sebi? Kaže da je glas koji viče u pustinji. To su riječi proroka Izaije. Ivan se vidi u riječima koje su mu predhodile.Sebe i svoje poslanje ne prepoznaje u onome što drugi misle njemu. Vidi se u Božjoj riječi. Ona je davno došla na svijet, ali se sada u njemu ispunjava.

Euharistijsko slavlje animirao je mješoviti crkveni zbor "Sv.Cecilija" predvođen prof.Brankom Bernardi za orguljama.

(ib)