Obnova bračnih zavjeta na Blagdan Svete obitelji, Isusa, Marije i Josipa

Danas, 31.prosinca na Silvestrovo, blagdan je Svete Obitelji Isusa, Marije i Josipa. Središnju svetu misu u 11 sati predslavio je mons.Tomislav Šporčić dekan i župnik u Otočcu.

Na današnjoj svetoj misi 11 parova iz naše župe obnovilo je svoje bračne zavjete i javno svjedočili obiteljsko zajedništvo muža i žene. Slaviti Svetu Obitelj naš je izbor kojim odlučujemo učiti na njezinu primjeru. Časteći Isusa, Mariju i Josipa kao Svetu Obitelj, Crkva po njima slavi Boga koji je u ljudsko društvo  ušao poput svake druge osobe i tako posvetio ljudsku obitelj. U obitelji se odrasta i preuzima odgovornost, obitelj je mjesto susreta i potpore ali i konfrontacije s drugima te prihvaćanja autoriteta i poslušnosti. U obitelji se ljubav konkretizira u vjernosti, solidarnosti, praštanju i svemu onome što ne nastaje iz sebičnih motiva.

Euharistijsko slavlje uveličao je crkveni zbor predvođen s.Ljubomira Lešić a za orguljama bila je prof.Branka Bernardi.

(ib)