Održana sjednica Župnog pastoralnog vijeća Župe Otočac

Sinoć, 8.ožujka u župnom stanu u Otočcu, održana je redovna sjednica Župnog pastoralnog vijeća Župe Otočac i filijale Dabar. Predsjedavatelj sjednice je bio otočki župnik i dekan mons.mr.Tomislav Šporčić te 17 vijećnika ( četvorica su se ispričali obavezama). Nakon uvodne molitve župnik je govorio kako služenje Crkvi nije sluganstvo, o ženama, o siromasima, o susretu ŽPV na razini biskupije koji će biti ove godine 18.ožujka., o suradnji svećenika i vjernika. ŽPV bi trebalo biti duh dijaloga. Bilo je tu i rasprava a uključili su se neki vijećnici.

Roditeljsko-obiteljsko hodočašće na Krasno i proslava Majčinog dana biti će 12.svibnja, na razini dekanata. Župnik se osvrnuo i na građevinske radove u župi Dabar gdje je mijenjan krov crkve a troškovi su bili 48.000 kuna. Na kraju je bilo riječi o pastoralu, prijedlozi i primjedbe vijećnika, župnik je upoznao vijećnike da bi uskoro u crkvu trebale doći nove klupe uz pokrajne oltare.

(ib)