Sv. Mise IV. korizmene nedjelje

Danas, 11. ožujka o.g. na IV, korizmenu nedjelju prijepodnevne Sv. Mise bile su vrlo dobro posjećene. Posebno je to bilo prvoj misi u 9 sati.

Lijepo i toplo vrijeme mnoge je potaklo da na svoj način nadoknade izostanak prošlih nedjelja kad je bilo znatno hladnije i neugodno za dolazak i boravak na Sv. Misi. Mise je predvodio župnik T. Šporčić. Na prvo misi koncelebrirao je i vlč. Jure Ladišić. Mali pjevači pod vodstvom čs. Ljubomire Lešić i gđe Gabrijele Degoricija uvežbano i skladno animirali su čitatvu Crkvu. I ministranti su bili vrijedni i brojni. Na misi pjevali su članovi župnog zbora "Sv. Cecilija" I oni su redovito dobro pripremnljeni tako i danas.

U homiliji Župnik je tumačio evanađelje koje danas donosi tekst Sv. Ivana evanđeliste koji  piše kako je Isus govorio s Nikodenom o ljubavi Božjoj. "Bog je tako ljubio svijet te dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan kojiu njega vjeruje ne propadne, nego ima život v ječni" To je velika i radosna istina ža svakoga čovjeka. Bog nije došao suditi svijet nego da se svijet spasi po Njemu. Tko vjeruje taj se ne osuđuje, a tko ne vjeruje već je samim tim osuđen što ne vjeruje u Sina čovječjega. Bog au svom Sinu daje svjetlo ljudima. Oni koji zlo čine ne žele doći na svijetlo da se ne razotkriju njegova djela. Naše je da se uvijek a posebno u ovo vrijeme korizme dademo obasjati Kristovim svjetlom i njegovom naukom. Ojačati njegovom milošću i vjerom u Njega.  Mnogi ljudi znaju reći kako nemaju ništa protiv Isusa, ali je činjenica da ih on i ne zanima. Oni se nisu spremni s njim ozbiljno suočiti jer se boje posljedica toga suočavanja. Svako ozbiljno suočavanje s Isusom traži promjenu dosadašnjega načina života, a manogi ljudi nisu na to spremni. Na večernjoj misi pjevali su članovi VIS-a Trinitas sa  svojim  uobičajenim repertuarom .

U oglasima župnik je naglasio za iduću nedjelju proslavu Dana očeva pred blagdan Sv. Josipa dan kasnije, 19. ov. Očevi su pozvani da dođu na prijepodnevne Mise. Neće biti večernje mise jer svećenici idu na Godišnji susret župnih pastoralnih vijeća koji će se održati na Udbini od 14,30 - 18 sati.

(Tš)