Kršteni Luka Burić i Ivan Latki

Na trinaestu nedjelju kroz godinu, dana 1.srpnja u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu, na središnjoj misi u 10 sati euharistijsko slavlje predvodio je i propovijedao mons.mr.Tomislav Šporčić dekan i župnik otočki.

Na misi je bilo posebno svečano jer su u zajednicu krštenih primljena dva dječaka, Luka Burić i Ivan Latki. U crkvi se okupila rodbona i prijatelji da uveličaju današnje slavlje.

Tri današnja čitanja kao u nekom diptihu prikazuju dvostruk čovjekov stav pred objavom Božjom, objavom s obzirom na život, onaj neprolazni, puninu zajedništva s njime. Prikaz ludih/bezbožnika u prva dva poglavlja Knjige Mudrosti začuđujuće je aktualan. U njihovim se riječima u potpunosti odražava uvjerenje onih koji smatraju da je čovjekov život apsurda, da nema smisla. »«Čini se da se čovjeka baca u postojanje kao što se bacaju igraće kocke. Sve u životu ima privid pukog slučaja, po čistom slučaju se trebam ponašati, slučajno ću iščeznuti… (G. Prezzolini). Život nije drugo doli hod prema smrti, jedino sigurno odredište našega ljudskog hoda.
I u evanđelju također čini se, da pred navještajem da tu nije riječ o smrti, već o usnulom čovjeku koji čeka uskrsnuće, postoje samo dvije mogućnosti, poput dva oprečna smjera gibanja (jedan u smjeru kuće, da spasi; drugi onih koji nastoje Isusu zapriječiti put): odluka onog koji ima vjeru u riječ Gospodinovu i koji je pripušten promatrati čudo života i sud onoga koji tu riječ smatra besmislicom, ostajući zatočenik smrti, one (smrti) za koju nema uskrsnuća.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor "Sv.Cecilija" predvođen prof.Brankom Bernardi za orguljama.

(ib)