Volontiranje članova Crvenog križa i članova Opus Dei iz Španjolske

Od 16. do 26. srpnja o.g. 40 mladih članova Crvenog križa Španjolske i članova Laičkog svjetovnog instituta Opus Dei (Djelo Božje) bili su gosti Crvenog Križa u Otočcu, kojeg je ravnateljica Dragica Cvitković. Crveni križ Otočac je za njih organizirao posjećivanje siromašnih i osamljenih osoba u njihovim domovima, Doma za starije i nemoćne, Dječjeg vrtića „Ciciban“, udruge Gačanka i drugo. S njima je stalno bio prisutan svećenik vlč. Alexandro Vazqvez-Dodero, koji ih je duhovno vodio i djelomično sudjelovao u njihovim programima. On je vjeroučitelj u školi u Madridu i sam je član Opus Dei. Vlč. Alexandro je za sve njih svakodnevno služio Sv. misu u 9 sati, a navečer je s njima imao pobožnost Euharistijskog klanjanja ili samo duhovno razmatranje. Ispred Gradskog društva Crvenog križa Otočac grupu mladih Španjolaca uz ostale djelatnike i volontere vodila je Antonia Marić, članica Skupštine mladih hrvatskog Crvenog križa i Nadzornog odbora Crvenog križa Otočac, članica našeg zbora Trinitas i Zajednice mladih Ivan Pavao II. u župi Otočac. Prevoditeljice na terenu i u raznim potrebama za vrijeme boravka mladih Španjolaca bile su: Marija Šporčić, Mia Naprta i Antonia Marić. Na odlasku i oproštaju s njima u četvrtak, 26. 07. župnik mons. Tomislav Šporčić im je za uspomenu poklonio monografiju „Otočac na starim razglednicima“, te narukvice „Sedmice“ iz radionice Zajednice mladih Ivan Pavao II. Potom su volonteri pošli na Forticu gdje im je bio priređen ručak u prirodi, zajedno sa domaćinima obišli su i Križni put i kapelicu Gospe žalosne. S radošću su primili darove i poslušali riječ oproštaja i dobrih želja koje smo jedni drugima izrazili.