Hodočasnici iz Portugala u župnoj crkvi

U subotu, 4. kolovoza o. g.  župnu  crkvu Presvetog Trojstva u Otočcu pohodili su hodočasnici iz Portugala. Oni su putovali s jednim autobusom predvođeni trojicom franjevaca, svojih sumještana iz Portugala. Jedan od njih je i svećenik. On je koncelebrirao sv.Misu zajedno sa župnikom Šporčićem i vlč. J. Ladišićem. U svojoj grupi imali su i vodiča-prevoditelja te su pomoću njega mogli bolje komunicirati. Njihov svećenik je nakon što je pročitano evanđelje na hrvatskom pročitao evanđelje te izrekao kratku homiliju na portugalskom. Hodočasnsici su u tijeku Sv. Mise pjevali uz pratnju gitare. Na kraju mise pjevali su  pjesmu "Ave Maria" kao molitvu za Hrvatsku.

Župnik ih je predhodno podsjetio da se ovaj susret u otočkoj crkvi događa uoči blagdana Bl. Dj. Marije - Gospe Snježne i  domovinske zahvalnosti.

Hodočasnici kao i domaći vjernici s radošću i su sudjelovali u ovom slavlju. Hodočasnici su produžili u smjeru Plitvica i restorana "Macola" u Korenici gdje su imali večeru i spavanje.

Zaželjeli smo im sretan put, a oni su uputili srdačan poziv da ih posjetimo u Portugalu.

/Tš/