Župnik mons.Šporčić pohodio Dom za starije i nemoćne u Otočcu

Dana, 13. kolovoza o. g. od 9,30 do 12,00 sati u Domu za starije i nemoćne župnik i dekan otočki mons. Tomislav Šporčić i don Jure Ladišić, duhovnih slabovidnih ispovijedali su i posjetili svakog štićenika te nakon toga slavili Sv. Misu za sve koji su pokretni i mogli doći u zajedničku dvoranu. Misu je predvodio Župnik i održao kratku homiliju o Bl. Dj. Mariji kao onoj koja je u potpunosti vršila volju Božju. Vršenje volje Božje čovjeka čini velikim. Slavimo Bl. Dj. Mariju kao onu koja je postala Velika i na nebo uznesena. Biti s Bogom znati biti od njega primljen i i biti njemu otvoren. Na misi jedna od štićenica redovito čita i liturgijsko čitanje i pripjevni psalam.

Svi rado pjevaju kad im se započne prikladna pjesma njima znana i prilagođena.

Po sobama se dolazi do svakog onog koji nije u mogućnosti doći u zajedničku dvoranu. Svećenika prati  djelatnica Doma gđa Marijana Rupčić. Za sve sudionike ovo je važan dan i događaj. Oni sami  redovito upozoravaju pred ovakve dane da trebaju doći svećenici i da bude Sv. Misa. Zahvaljujemo voditeljici Doma a sve preporučamo da brinemo za svoje stare i nemoćne. Osobito je važno da ih posjećujemo u blagdanske dane.