Kršten Fran Dujmović

Na 22.nedjelju kroz godinu, 02.rujna, središnju svetu misu u 11 sati predslavio je mons.mr.Tomislav Šporčić dekan i župnik otočki. Na misi u zejednicu krštenih primljen je dječak Fran Dujmović od oca Marka i majke Renate. Na krštenju su se okupili prijatelji i rodbina.

Jedina nada svakog čovjeka koji na ovome svijetu može trpjeti razne poteškoće, je biti dobar, ponizan, pošten. Nemojmo se obeshrabriti i nemojmo se plašiti biti dobri. Koliko god zloća ljudi može čovjeka uništavati, upravo ta dobrota, ta poniznost može oko nas stvoriti ljude koje sam dragi Bog šalje. A to se i događa, svakodnevno. Ono što mi kao vjernici trebamo činiti, jeste, da svakim danom svjedočimo tu blagost i dobrotu, i ne trebamo biti zabrinuti ni zašto. to je glavna poruka i današnjega evanđelja. Isus jasno kaže na što trebamo paziti tijekom našega života, da nam upravo ta poniznost pomogne. Isusova poruka nije lagana za uši, ali takva je. Pogledajmo malo na siromahe, pomozimo koliko možemo, i vidjet ćemo, Gospodin će nam uzvratiti svojom milošću. Neka nam današnja riječ Božja pomogne, da budemo ponizni, blagi, strpljivi, i samo tako možemo ići ovim životom uz Božji blagoslov. Euharistijsko slavlje animirao je mješoviti crkveni zbor "Sv.Cecilija" predvođen s.Ljubomirom Lešić na orguljama.

(ib)