Drugi dan pješačkog hodočašća Otočac-Solin

Drugi dan hodočašća Otočac-Solin naši su hodočasnici počeli misom u katedrali Navještenja BDM u Gospiću. Dionicu dugu 33 kilometra od Gospića do Svetog Roka prehodali su bez većih poteškoća. Pješačenje je proteklo u dobrom raspoloženju i popraćeno suncem. U Sv. Roku prespavat će zahvaljujući tamošnjim domaćinima, a sutra ujutro kreću prema Gračacu.

Jelena Odorčić poslala nam je nekoliko fotografija i dojmova i s današnje dionice hodočašća Udruge hodočasnika Gacke doline i brinjskoga kraja 'Sv. Rok':

„Na putu nas je vrijedna logistika uvijek čekala i krijepila kada smo bili potrebni odmora. Najvažnije je bilo mjesto za predah pronaći u hladu. Osvježili bismo se i odmorili uzavrela stopala kako bismo spriječili nastanak žuljeva. Zahvaljujemo gospodinu Andriji Ostoviću na srdačnoj dobrodošlici, večeri i omogućenom smještaju. Večera je povratila energiju našim umornim tijelima, a vjerujemo da ćemo ujutro nakon sna biti svježi i odmorni za novu dionicu do Gračaca.“

J.O./M.K.G.