Proslava na Fortici

P r o s l a v a  n a  F o r t i c i

U petak, 14. rujna o. g. blagdan je Uzvišenja Sv. Križa. Taj blagdan se proslavlja kao zaštitnik župa u našoj biskupiji i to: u Ogulinu, Perušiću, Prozoru i Vagancu. Mi u Otočcu ove godine povezujemo zajedničku proslavu ovog blagdana i spomen dana Sedam žalosti Bl. Dj. Marije ili Gospe žalosne koji se redovito slavi 15. rujna. To je i godišnjica za našu župu i onog tužnog događaja kada je 15. rujna 1991. granatirana župna crkva Presvetog Trojstva iz obližnje vojarne. To je drugi dan od blagdana Križeva pa se to tako prikladno može povezati. Mi u subotu ne možemo imati pobožnost na Fortici jer moramo imati misu u župnoj crkvi, koja će ovaj put biti već kao nedjeljna. Jer u nedjelju, 16. rujna ne možemo imati misu u 11 sati radi župnikovog odlaska sa župljanima u Solin, te će Sv. Mise biti samo u 9 i 18,30 sati. Stoga ćemo u petak na Fortici imati pobožnost Križnog Puta u 17 sati i Sv. misu u 18 sati.

Pozivamo sve koji to mogu da nam se pridruže bilo na jednoj ili drugoj pobožnosti. Pozivamo djecu i mlade koji su ovih dana započeli novu školsku godinu ali i sve druge. Fortica je prekrasan prirodni lokalitet prikladan je za ovu pobožnost. Ovo je godišnja proslava na Fortici. Dođimo i poklonimo se Isusovom križu – znaku njegove muke i smrti kojeg je sudionica i njegova majka Bl. Dj. Marija.