Dvadeset i četvrta nedjelja kroz godinu

Danas, 16.rujna, dvadeset i četvrta je nedjelja kroz godinu. U našoj župnoj crkvi služe se dvije mise, jutarnja i večernja. Jutarnju misu u 09,00 sati predslavio je vlč.Mile Rajković župnik iz Švice pošto je naš župnik i dekan otočki mons.Tomislav Šporčić otišao u Solin s grupom vjernika za završni susret katoličkih obitelji.

Vlč.Rajković u svojim razmišljanjima protumačio je današnje evanđelje po Marku "Ti si pomazanik Krist! Sin čovječji treba treba da mnogo pretrpi. - Isusov je težak put , bio je izložen velikom trpljenju. Isus precizno svojim učenicima govori da će ga starješine, glavari svećenički i pismoznanci odbaciti. Trpljenje i smrt dio su Božanskog plana za spasenje svijeta. Volja da pod svaku cijenu spasimo život vodi u propast. Put u spasenje sasvim je suprotan. On je u davanju svog života za evanđelje i za Isusa. Zato nam euharsitisjski susret biva pomoć da se opet vratimo iza Isusa, uzmemo svoj križ i idemo za njim.

Euharistijsko slavlje animirao je dječji zbor "Anđeli" predvođen Gabrijelom Degoricija za orguljama.

(ib)