Pohod svećenika - salezijanaca

Danas, 19. rujna o.g. nešto prije 18 sati župu Presvetog Trojstva u Otočcu i župnika mons. Tomislava Šporčića pohodili su svećenici Salezijanske Družbe, njih dvadeset i dva, koji ovih dana u Pastoralnom centru Mukinje /Plitvice/ obavljaju duhovne vježbe. S njima je bio i biskup Gospićko-senjski mons. Zdenko Križić koji im vodi duhovne vježbe. Po dolasku i nakon pozdravljanja svi smo došli u crkvu gdje im je župnik kratko progovorio o Otočcu, a posebno o crkvi Presvetog Trojstva i drugim crkvenim objektima, zatim o crkvi u Poljicima i kapelici Sedam žalosti BDM na Fortici te monumentalnom Križnom putu na Fortici. O Gačankom parku hrvatske memeorije podijelio im je župnik letke na kojima su navedene osobe čiji su likovi postavljeni u parku. Na kraju župnik im je spomenuo kao je prošle godine proslavio 50. godišnjicu svećeničke službe, a za njegovo zvanje najvećim dijelom zaslužan je tadašnji župnik Kutereva i Krasna vlč. Ivan Oluijić, koji je bio duži niz godina pripadnik Salezijanske Družbe. Posebno je mnoge prepoznao vlč. Jure Ladišić koji je neko vrijeme bio njihov kandidat.  Župnik im je  poklonio  svoju knjigu "Poziv, poslanje i služenje" tiskanoj  o 50. godišnjici svećeništva.

Provincijal Salezijanaca don Tihomir Šutalo za uzvrat poklonio je župniku knjigu - spomenicu "Stoljeće salezijanske prisutnosti u Rijeci 1918. - 2018. oratorij - župa - škola ". U lijepom raspoloženju i sjećanju na većinu od njih na raznim mjestima i službama pošli smo preko parkla do Pastoralnog centra gdje smo ih u dvorani kratko počastili napitcima i kolačima koje je pripremila č.s. Ljubomira Lešić.  Budući se posjetiteljima  žurilo na Plitvice a u župnoj crkvi je trebalo početi sa Sv. Misom susret smo morali zaključiti te zaželjevši jedni drugima svako dobro.

Dragi su nam ovakvi pohodi i želimo da se oni što češće dogode.