Proslava Sv. Mihovila u Dabru

U subotu, 29. rujna o. g. u župnoj crkvi Sv. Mihovila u Dabru svečano je proslavljen zaštitnik ove župe Sv. Mihovil zajedno sa arhanđelima, Sv. Gabrijelom i Sv. Rafaelom. Sv. Mise u 11 i 15 predvodio je i održao homilije vlč. don Goran Antunović, župnik župe Majke Crkvu u Mukinjama /Plitvice/.

U 11 sati s njim su koncelebrirali svećenici: Vlč. Mile Rajković, Andrija Kekić, Jure Ladišić i župnik Tomislav Šporčić. A pjevanje uz sviranje pratila je č.s. Ljubomira Lešić. Za uređenje crkve kao i sakristije pobrinula se gđa Vera Rukavina sa svojim suprugom Tomislavom. Propovijednik je istaknuo znaačenje imena svetih arhanđela te pozvao vjernike da se i oni bore za čast Božju, da nadvladavaju svoje ljudske slabosti Božajom jakošću, da živimo i navješćujemo zdravu Božju nauku i svjedočimo Božji život. Župnik mons. Šporčić pozdravljajući i zahvaljujauaći svim prisutnima istakuo je radost slavlja okupljenih vjernika s raznih strana naše Domovine, posebno iz Zagreba ali i iz Otočca gdje se nalazi najveći broj dabarskih vjernika. Na poslije podnevnoj misi veći broj vjernika bio je iz Stajnice. Za sve okupljene ovo je prigoda da se susretu i vide znance koje možda godinama nisu vidjeli i susreli. Župnik je ponudio prisutnima da uzmu križ - raspelo za svoje domove, te zadnji broj dekanatskog godišnjaka "Vrila" koji redovito donosi članke također iz Dabra. S radošću su uzeli 100 prijeraka Vrila i 30 raspela. Ručak za svećenike i ove godine priredila je gđa Katarina Šebalj sa svojim sinom Pericom i kćerkom Blaženkom. Ugodno druženje s ukusno priređenim ručkom bila je zaista na zavidnoj visini.