Dekanatski sastanak u Brinju

U župnom domu u Brinju u ponedjeljak 1. listopada održan je dekanatski sastanak svećenika Otočkoga dekanata. Susret je kao i obično započeo molitvom Trećega časa iz Časoslova, koju je predvodio domaćin vlč. Pejo Ivkić. Odmah nakon molitve on je održao razmatranje o Marijanskoj pobožnosti u tijeku liturgijske godine, poglavito u listopadu, nakon čega se razvila vrlo koristna rasprava uz iznošenje iskustava iz pastoralne prakse. Potom je dekan mons. Tomislav Šporčić dao osvrt na Nacionalni susret hrvatskih katoličkih obitelji, koji je nedavno održan u Splitu i Solinu, te je naveo neke mogućnosti za daljnji pastoralni rad s obiteljima, posebno istaknuvši osnivanje obiteljskih zajednica gdje god je moguće, koristeći primjer župa koje u tome već imaju iskustva. Zatim je don Anđelko Kaćunko izvijestio o najvažnijim točkama prošlotjedne jesenske sjednice Prezbiterskoga vijeća, koja je održana u Gospiću. Slijedio je kratak dogovor o biskupijskom susretu Župnih pastoralnih vijeća, koji će se održati u Otočcu u nedjelju 4. studenoga. Na koncu je dekan Šporčić obavijestio o župnom hodočašću u Rijeku, pod vidom promičbe duhovnih zvanja, te je svećenike potaknuo da do početka sljedećega mjeseca dostave priloge za novi broj dekanatskoga godišnjaka Vrilo. Uz to bilo je riječi o sljedećem dekanatskom Tečaju o braku te je dogovoreno da novi dekanatski radni susret bude u studenome u Otočcu.

A.K.

Preuzeto sa: Župa Kompolje & Brlog (facebook)