Župnik na vjenčanju u Grubišnom Polju

U subotu, 6. listopada 2018. godine u crkvi Sv. Josipa - Grubišno Polje bilo je vjenčanje zaručničkog para Damira Đerke-a i Monike Takač. Damir je unuk  župnikove sestre Marice koja je sa svojom obitelji odselila iz Kutereva u Grubišno Polje još 1966. godine. U Grubišnom Polju i okolici veći je broj obitelji koji je tih godina, a neki i prije doselio  iz Kutereva.  Ovo je drugi unuk Marice. Prvi se oženio prošle godine u kolovozu 2017.,  kojeg je također vjenčao župnik Šporčić. Na vječanju je sudjelovao veći broj rodbine i prijatelja kako iz Grubišnog tako i onih koji su došli iz drugih krajeva. I ovaj kraj Bilogore popuninili su naši ljudi iz Gacke doline i okolice. No, nažalost i oni olako prime neke običaje koji nisu uvijek u duhu hrvatskog i katoličkog naroda. Zato primjeri sklapanja kršćanskog braka daju nadu u bolje sutra. Vjenčanje je bilo pod Sv. Misom u kojoj je župnik govorio o sakramentu ženidbe i zajedništvu muža i žene koje se prihvaća u samom obredu vjenčanja. Pjevanje je predvodio župni zbor mladih. Nakon vjenčanja svadbena svečanost se nastavila u Virovitici.

Čestitamo mladenicima, njihovim roditeljima i čitavoj rodbini!