Dani kruha

Dana, 16. listopada o. g. u Osnovnoj školi Zrinskih Frankopana - Otočac, upriličena je svečanost Dana kruha. Na početku radnog dana u 8 sati svi učenici kao i djelatnici s gđom Ravnateljicom okupili su se u zajedno u predvorju škole. Vjeroučiteljice č.s. Ljubomira Lešić i gdja Tina Koščak pripremile su s vjeroučenicima dva mala igrokaza koji je najbolje uveo u obred blagoslova. Počelo se s pjesmom koju je na sviranjem pratila najprije jedna od učenica a poslije to u tijeku obreda svirala je gđa Gabrijela Degoricija. Župnik i dekan otočki mons. T. Šporčić predvodio je obrred blagoslova. Čitanje je iz proroka Izaije pročitao jedan od učenika tako i molitvu vjernika. Pripjevni psalam pjevali su također vjeroučenici.Župnik je u kratkom tumačenju Dana kruha naglasio kako je kruh simbol života. Tko ima kruh ima život. Život se traži razne potrebe, čovjek je gladan ne samo tjelesnog kruha nego i svih drugih vrijednosti a sve možemo kruhom života. MI sami nikad ne možemo zadovoljiti sve potrebe života, sve naše gladi Samo je Bog onaj koji nas može uvesti u puninu života. Za kruh trebaju mnogi raditi. Puno ljudi radi da bi se došlo do kruha. Kao što od mnogih zrnja nastaje jedan kruh, tako i mnogo ljudi mora raditi oko kruha. No, kruh je onaj koji se dijeli. I što smo više ispunjeni Božjim kruhom koji nam se daje po Isusu Kristu, posebno u sv. Euharistiji - Sv. Misi to smo sposbniji dijeliti i zemaljski kruh. Nakon župnikova govora jedan od učenika pročitao je molitvu vjernika, te su svi tu molitvu završili molitvom koju nas je Isus naučio tj. molitvom Očenaša.

Župnik je blagoslovio kruh blagoslovljenom vodom i izmolio molitvu blagoslova. Svečanost je bila lijepa u kojoj se vidjelo da su svi s pažnjom pratili,molili i pjevali. Župnik je posebno pohvalio sve učenike. Posebno one najmanje.