Župni oglasi XIX. nedjelje kroz godinu

Otočac, 21. listopada 2018. XXIX. Nedjelja kroz godinu – Župni oglasi Danas je misijska nedjelja. Pozvani smo posebno razmišljati o potrebi i načinu naviještanja evanđelja svima koji ga ne poznaju. Crkva nastoji od uvijek poći i k onim narodima kod kojih je malo ili gotovo ništa prisutna i poznata. Molimo se za misijska zvanja, za one osobe koje će radosna srca i slobodno poći u takve krajeve. No, s druge strane pozvani smo moliti za takve da prihvate riječ evanđelja i te i materijalno pomagati kako te narode, tako i one koji će poći misionariti da imaju sredstava za svoj život, ali da pomažu siromašne s kojima se susreću. Sutra je sv. papa Ivan Pavao II. , u utorak je Sv. Ivan Kapistranski, u srijedu Sv. Antun M. Clareti, u četvrtak Katarina Kotromanić, u petak Sv. Demetrije Srijemski, u subotu Sv. Gordana i Sabina,i u nedjelju sv. Šimun i Tadej, apostoli. Prve nedjelje u studenom, 4. 11. o. g. s početkom u 14,30 kod župne crkve pa do 18 sati u Otočcu bit će Godišnji susret župnih pastoralnih vijeća. Prošle godine taj susret je bio na Udbini. No, prijašnjih /6-7/ godina ovaj susret redovito je bio u Otočcu te se zaključilo da se to opet nastavi u Otočcu. Molimo sve naše Vijećnike da si te nedjelje, 4. studenog poslije podne osiguraju da mogu sudjelovati. Sudjelovat će i naš biskup koji će na početku predvoditi Bogoslužje Riječi i veći broj naših svećenika-župnika iz čitave biskupije . Ovom susretu mogu se priključiti i drugi, posebno oni koji su jače uključeni u određene župne programe.