Duhovna obnova časnih sestara

U srijedu, 24. listopada 2018. u samostanu sestara Presvetog Srca Isusova u Otočcu sestre istog samostana: čč.ss. Ciprijana, Judita, Slavka, Gema i Ljubomira, zajedno sa sestrama iz Gospića. čč. ss. Amalijom, Robertinom i Celestinom, zajedno s časnom majkom - predstojnicom s. Dobroslavom imale su svoju redovitu mjesečnu duhovnu obnovu. Na obnovi su u Otočcu po prvi put sudjelovale i s. Slavka Kulaš i s. Gema Mrkonja koje su dobile odredbu da da borave i djeluju u Otočcu. Tako bi sada u Otočkom samostanu boravilo pet sestara. Želimo im dobar početak i blagoslovljeno djelovanje u Otočcu. U pratnji časne majke došla je u ulozi vozačice i č.s. Velimira Marinović. Razmatranje u ovoj obnovi održao je fra o. Petar Grubišić, franjevac trećoredac iz Ogulina, župnik župe Bl. Alojzija Stepinca. Fra Petar govorio je o duhovnom liku - identitetu redovnice. Nakon razmatranja, osobne ispovijedi prisutnih sestara svi su se zadržali na kraćoj rekreaciji i počašćenju. Njih je pohodio i pozdavio župnik i dekan otočki mons. Tomislav Šporčić.