HOLYWIN U ŽUPI OTOČAC

Holywin iliti Svetost pobjeđuje je misno bdijenje koje se već niz godina organizira noć uoči Svih svetih. Bdije se u brojnim crkvama diljem Hrvatske i svijeta, a treću godinu za redom održalo se u crkvi Presvetog Trojstva Otočac u organizaciji Župe Otočac i Zajednice mladih Ivan Pavao II. Program bdijenja obuhvaćao je slavljenje svete mise i pobožnost klanjanja pred Presvetim koje je predvodio mons.mr. Tomislav Šporčić. Bdijenje je trajalo do ponoći, a naizmjenično su animirali članovi Euharistijske molitvene zajednice iz Otočca i mladi uz glazbenu pratnju Vokalno instrumentalnog sastava Trinitas. Tijekom večeri za mlade je bio pušten i prigodni film Raj postoji (Heven is a real) u dvorani pastoralnog centra Otočac. Vjernici su se tijekom večeri smjenjivali u molitvi pred Presvetim. Netko se zadržavao 15-ak minuta, a netko i duže – po osobnoj potrebi i mogućnostima. Na koncu možemo zaključiti da je molitveno bdijenje uspjelo i svetost pobijedila!

MP