XXXIII. nedjlja kroz godinu

Na predzadnju nedjelju u ovoj crkveno-liturgijskoj nedjelju, 18. studenog o. g. u župnoj crkvi slavili smo tri Sv Mise. Na misi u 9 sati osim redovitih sudionika na ovoj misi u većem broju došli su roditelji naših V. i VI. razreda vjeroučenika. A njih smo i posebno pozvali. Zavhavlajujemo onima koji su poslušali i bili voljni čuti kako vodiimo susrete župne kateheze nedljeom poslije Sv. mise u 9 sati.Ti susreti su kratki, ne traže neki posebni napor. Održavaju ih osim časne sestre žuljanke koje su pedagoški osposobljene a osim toga završile su Tečaj vjere za teološku kulturu laika. Sve su one i majke koje vjernički odgajaju i svoju djecu. Kratki razgovor oprethodno slavljenoj misi, evanđelju koje su čuli i tumačenje i homiliju. To je sasvim dosta da djeca posvjeste nedjelju i radosnje je slave u svojim obiteljima. Molimo one koji nisu bili ove nedjelje neka nastoje doći sljedeći puta kad kad ćemo pozvati roditelje drugih razreda. Važno je inaše međusobno upoznavanje. Pjevao je Dječji zbor pod vodstvom gđje Gabijele Degoricija. Na sv. Misi redovito su prisutni vjeroučenici VII. i VIII. razreda - kandidati za Sv. Potvrdu. VII. razarede vodi prof. Ivan Gomerčić a VIII. sam župnik zajedno s gđom Tinom Koščak, koja je jučer slučano bila odsutna. Skladno je pjevao župani zbogf "Sv.. Cecilija" pod vodstvom gđe Braanke Bernardi. Na večernjoj Misi vjernika je redovito manje, a poneke nedjelje bude vrlo zamjetan broj. Među njima je ponešto mladih srednjoškolaca ali i mladih bračnih parova. Redovito pjeva Zbor mladih - VIS Trinitas, pod vodstvom gđice Anemarije Jurković Župnik je na govorio o evanđelju koje navješta buduće događaje ukojima će biti nevolja i tjeskoba ali na kraju vidjet ćemo Sina ačovječjega koji dolazi da primi svoje u puno zajedništvo. Znakovi vremena u kojima živimo uz sve najasnoće izazivaju nas da bolje i jače svjedočimo i navještamo evanđelje u današnjem vremenu.