MISE ZORNICE

Danas, 4. prosinca o. g. s početkom u 6,15 sati u župnoj crkvi Presvetog Trojstva - Otočac slavili smo drugu Sv. Misu zornicu. Crkva je bila popunjena Prije Sv. Mise od 5,15 do početka mise mole krunicu BDM oni koji du crkvu dođu prije početka mise. Zanimljivo je kako su župljani točni, gotovo da nitko ne kasni. I ministranati su točni. No, ipak među njima ima onih koji nikad ne čakaju zadnji čast. Takvi obučeni u svoje ministransko odijelo čekaju župnika u sakristiji. Među njima je ministrant Emanuel. (Za Advenat lijepo ime) Rano je jutro ali složno se pjeva.

Pažljivo se sluša Riječ Božja. Jutros nam je evanđelje govorilo kako je ono prihvaćeno od malenih i jednostavnih. Mudrima je ono sakriveno. Kod objave evanđelja ne objavljuje nam se samo Isus Krist kao čovjek nego i kao Bog - Druga božanska osoba. No, On nam objavljuje u Duhu Svetom i nebeskog Oca kojega samo Sin pozna te ga objavljuje malenima. Bog se objavljuje po čovjeku na maleni način. To je Božja logika. Izraz malenima" može se prevesti i kao onima koji su kao djeca, koji su ponizni, znaju da trebaju pomoć, trebaju druge kako bi funkcionirala u životu. Djeca su otvorena za novo, za rast u mudrosti, znanju, milosti, jednostavno sazrijevanju u svakom pogledu pa tako i u odnosu s Bogom. Pozivamo sve da nam se pridruže drugih zornica.