Župni oglasi III. nedjelje Došašća

Otočac, 16. prosinca 2018. III. nedjelja Došašća: Župni oglasi Današanja nedjelja slavi se nedjelja Karitasa. Tako i današnja milostinja kloja se prikuplja u crkvama daje se za Caritas. Motto Nedjelje Caritasa – PODIJELI S ONIM KOJI NEMA (Lk 3,11) Uprava Hrvatskog Caritsa u ime našihj biskupa moli da se uključimo u zajedništvo darivanja. Danas se navršava i obilježava 25. Obljetnica Hrvatskog Caritsa. Potrebno je da vidijeti  svoje mogućnosti na koji način nam je najprikladnije dati svoj prilog,  bilo jednokratni ili stalni način sudjelovanja ovoj akciji.

U utorak je Prorok Malahija, u srijedu je Sv. Anastazije i papa Urban, u petak je Sv. Kanizije, u nedjelju je Sv. Ivan Kentijski U petak u 17 sati u Otočcu imamo Pokorničko bogoslužje i adventsko-božićno ispovijedanje. Pozivamo sve koji mogu da tada dođu na Božićnu ispvoijed s kojom će biti i priprema. S time dajemo svjedočanstvo vjere jedni drugima, pa i onima koji na to i ne pomišljaju, na svoj način pomažemo jedni drugima u pravoj skrušenosti i crkvenosti. U subotu, u 9 sati trebaju doći naši vjeroučenici od IV. do VIII, razreda, ali i srednjškolci i svi stariji koji to nisu mogli dan prije učiniti. Nastavljamo ovaj tjedan sa zornicama i u subotu s njima završavamo. U nedjelju su redoviti nedeljne Sv. Mise a drugi ponedjeljak je Badnjak kadćemo  imati  Malu Ponoćku u 20 i Veliku u 23 sata.

Poslužimo se s novim brojem Glasa Koncila, Živim Vrelom kao i drugim tiskom koji obiluju božićnim temama