Sv. Mise Treće nedjelje Došašća.

Danas, 16. prosinca 2018. je proslavljena III. nedjelja Došašća koja se ujedno slavila i kao Nedjelja Caritasa. Treća nedjelja Došašća se tradicionalno slavii kao nedjelja radosti. Što ima svoje nadahnuće riječima Sv. Pavla apostola Filipljanima koje se danas čitaju u Sv. Misi, a glase:" Radujte se u Gospodinu uvijek! Ponavljam: radujte se!" Mi se radujemo jer je Gospodin blizu. On dolazi k čovjeku. U Došašću na osobiti način posvješćujemo tu istinu vjere. Mi se nadamo da će Gospodin svakako doći. Bogoslužjem - posebno Sv. Misom jačamo tu nadu. Nada nas potiče na strpljivost. Onaj koji čeka taj je strpljiv. Ta strpljivost se ne sastoji u pasivnom čekanju nego u aktivnom vršenju njegove volje. U molitvi Očenaša molimo: "Dođi kraljevstvo Tvoje". To možemo prevesti kaže jedan duhovni pisac s riječima: Vrši Božji posao. A koji je to Božji posao. Pa Isus je u svom životu svu pažnju posvećivao malenima, odbačeniima, bolesnima, jednom riječu potrebnima. Mi kad vidimo patnjui i nevolju nemojmo se pitati "Gdje je Bog"? Radije se pitajmo "Gdje sam ja?". Vjernik se također mora posvetiti malenima i slabima. Isus je upozorio Sv. Ivana da je to znak mesijanskih vremena što se posvećuje pažnja malenima i odbačenima.

Na Sv. Misu danas u 9 sati bili su posebno pozvani roditelji vjeručenika IV. razreda. Neke je valjda prestrašila malo jača hladnoća ili su imali druge programe. Nažalost previše ih je manjkalo. Na misi su pjevali članovi Djčjeg zbora. Na misi u 11 sati bilo je slavlje sakamenta Krštenja. Roditelji Damir Škorić i Marija r. Orešković krstili su svoje prvorođenče Karlu. Kumaovala je Katarina Bunjevčević iz Prozora. Pjevali su članovi zbora "Sv. Cecilija" . Na ovoj misi bio je veći broj vjernika nego li inače bude. Nakona večernje mise koja je bila kao inače u 18 sati okupljeni vjernici su pošli na gradski trg gdje je župnik predvodio kratki obred blagoslova svijeće, a gradonačelnik ju je upalio. U crkvi i na trgu predvodio je pjevanje zbor VIS-a Trinitas.