Sv. Mise zornice

Sv. Mise zornice su najkonkretnija priprava za Božić Nalazimo u drugom dijelu zornica - devetnici pred Božić.

One su zaista jedan izvanredno lijepi i bogati program kojeg Crkva, posebno u našem narodu ima u svojoj pastoralnoj praksi. Dugo su bile u najvećem dijelu župa nepostojeća. Danas se one vrlo dobro obnavljaju. Za jedan dio vjernika je neizostavna prprava za Božić. Bilo bi dobro da se i drugi uključe. Poneki od njih, iako ih preko godine malo vidimo u crkvi, na zornice dolaze. Pa tako prakticiraju i neki od onih koji su jače angažirani u crkvi te imaju i određene službe kao što su pjevači, ministranti, čitači i drugi. Svima zahvaljujemo! Preporučamo također svima da ustraju na zornicama ali da nedjeljnu misu ne ispuštaju. Zornice kao i druge veće ili manje kršćanske pobožnosti trebaju biti samo potpora nedjeljnoj i blagdanskoj Sv. Misi.