Bogoslužja četvrte adventske nedjelje

Danas, IV. nedjelje Došašća u župnoj crkvi slavljene su tri Sv. Mise. Na svima je bilo očito, svečano adventsko i predbožično raspoloženje. Župnik Tomislav Šporčić u homilijama je naglašavao vrijeme adventa kao ono koje je zaista posebno, kako nam to predstavlja i sama liturgija. To je vrijeme čežnje i iščekivanja. Vrijeme vjerničke radosti zbog blizine blagdana Gospodnjeg rođenja. To svaki vjernik doživi na svoj način. U tijeku tog vremena imali smo prilike pratiti ili se direktnije uključiti u razne događaje i programe. Posebno smo imali priliku sudjelovati na misama zornicama koje su nas tako sadržajno poticale na budnost u iščekivanju. Imali smo prilike više slušati ili sami čitati Sv. Pismo čime smo se više suočili s isčekivanjem starozavjenih vjernika koji su čeznuli za Spasiteljem. U Sv. ispovijedi smo se susreli s Bogom koji je milosrdan. Na posebni način u ovu zadnju nedjelju Adventa progovara nam današnje evanđelje koje donosi prizor susreta dviju majki: Bl. Dj. Marije i njezine rođakinje Elizabete. Kao što je Marija pohitila svojoj rođakinji tako i mi pođimo ususret onima kojima smo potrebni. Kao što je Elizabeta blagoslivljala Mariju, tako i mi budimo blagoslov jedni drugima.

Na Sv. misama pjevali su pjevači po običaju: u 9 sati Dječji zbor, u 11 zbor "Sv. Cecilija" i u 18 sati zbor VIS- a Trinitas.